| |
53 Graden Noord: Een alleskunner op reclamegebied
Datum: 27-Jan-2012
53 Graden Noord in de publiciteit...
Chris Ellen en Peter Koorn, twee jonge Texelse ondernemers, besloten hun krachten te bundelen en openden eind vorig jaar 53 Graden Noord, een bedrijf gespecialiseerd in webdesign. Gedreven en gepassioneerd timmert het duo aan de weg, en met succes. “Sinds de opening hebben we gepiekt en dat proberen we door te trekken”, aldus Koorn.
Peter Koorn (24) rondde vorig jaar zomer zijn studie marketing aan de Vrije Universiteit Amsterdam af. Via gezamenlijke vrienden kwam hij in contact met DTP-er en grafisch vormgever Chris Ellen (23). Beiden hadden naast hun studie een eigen bedrijfje en al gauw bleek dat de twee elkaar konden versterken. Zo weet Peter alles van marketing en de techniek achter het bouwen van een website, terwijl Chris beschikt over een zeer creatieve geest. Het besluit om hun kennis en ervaring te bundelen, resulteerde in een nieuwe onderneming: 53 Graden Noord, sinds november 2011 gevestigd aan de Bernhardlaan in Den Burg. Peter: “Wij bouwen niet alleen goede websites, maar we zorgen er ook voor dat deze goed vindbaar zijn voor Google. Door middel van teksten met de juiste zoekwoorden en aangepaste techniek zorgen wij dat de zoekmachines alle pagina’s goed kunnen vinden.” De ondernemers omschrijven hun bedrijf als een full-service reclamebureau. “We doen alles wat met reclame te maken heeft, van webdesign en ontwerp tot drukwerk en belettering. Wij zorgen voor een complete huisstijl”, aldus Chris.
‘Wij tweeten ook voor onze klanten'
De Texelaars maken bij het bouwen van websites geen gebruik van kant-en-klare software pakketten of zogenaamde ‘open source’ software. “Wij leveren maatwerk en bouwen echt specifiek volgens de wensen van de klant”, zegt Peter. Hij ontwikkelde een systeem dat vergelijkbaar is met TOR, het online reserveringssysteem waarvan ook Texelse logiesverstrekkers gebruik maken. Bij het bouwen van websites wordt niet alleen gelet op het ontwerp. Chris: “Ook de gebruiksvriendelijkheid en functionaliteit zijn belangrijk.” Om die reden wordt gewerkt met een CMS-systeem, wat als voordeel heeft dat iedereen de website eenvoudig kan beheren. “Daarnaast faciliteren wij sociale media ter ondersteuning van de website.” Zo koppelt het duo de website van bedrijven aan sociale media als Twitter, Facebook, Hyves of YouTube, waardoor een groot publiek kan worden bereikt en een bedrijf zich nog meer kan profileren. De service gaat echter nog verder, want desgewenst tweeten Peter en Chris ook voor hun klanten. Daarbij gaat het niet om loze tweets als ‘de koffie was lekker’, maar om wezenlijke informatie. Peter: “Voor input hebben we dan wel regelmatig contact met de klant, zodat we op de hoogte zijn van nieuwe ontwikkelingen binnen een bedrijf.” Wie gemakshalve het hele internetgebeuren uit handen wil geven, kan bij 53 Graden Noord ook een abonnement afsluiten. “Wij zorgen dan dat de website op ieder moment up to date is en steeds geoptimaliseerd wordt voor zoekmachines.”
Veelzijdig
Naast het bouwen en optimaliseren van websites verzorgt het reclamebureau ook drukwerk, (auto)belettering en promotieartikelen. “Voor alle media-uitingen kun je bij ons terecht”, vat Chris samen. In de werkplaats van hun ruime en hippe kantoor staan een vinylplotter en textielpers, waarmee snel diverse reclamematerialen geleverd kunnen worden. De stickers worden niet alleen ontworpen, maar ook vakkundig aangebracht. Ook kleding, caps of textiel kunnen worden voorzien van bijvoorbeeld logo’s of tekst, zowel gedrukt als geborduurd.
De veelzijdigheid van 53 Graden Noord is waar Chris het meest van geniet. “De ene keer sta ik drukwerk te verzorgen en een andere keer werk ik aan een website of houd ik me bezig met marketing.” Het totaalpakket dat het reclamebureau biedt, levert voor klanten ‘een stukje gemak’ op. “Het is handig om één adres te hebben voor al je media-uitingen, of het nu gaat om websites, drukwerk of logo’s.” Het duo hecht belang aan het doorvoeren van steeds dezelfde lijn bij alle communicatie uitingen, zodat een voor het publiek duidelijk herkenbare huisstijl ontstaat. Het contact met de klant vindt Peter het leukste aspect van zijn werkzaamheden. “Ik ben gek op nieuwe ideeën en denk graag vanaf de start mee met de klant.” Chris vult aan: “Het is mooi om de hele uitstraling van een bedrijf te kunnen verzorgen, van begin tot eind, van het ontwerp van een logo en website tot en met het drukwerk en de marketing.” Hun creativiteit en professionaliteit zetten de enthousiaste ondernemers niet alleen in bij hun klanten. “Ook voor ons eigen bedrijf zitten we nog boordevol nieuwe ideeën en plannen die we op termijn willen realiseren.”
Bron: Texel dit Weekend, 27 januari 2012
Tekst: Louise Wolters
Foto: Stefan Kroft
Bron: Texel dit Weekend, 27 januari 2012
Tekst: Louise Wolters
Foto: Stefan Kroft
Keer terug naar nieuwspagina.
