26 november: Open Huis


Datum: 25 november 2011

Wat begon als een hobby, is in korte tijd uitgegroeid tot een volledig reclamebureau.

Peter Koorn en Chris Ellen openen zaterdag 26 november het eerste echte kantoor van 53 Graden Noord. De jongens konden het werk thuis niet meer aan en besloten dat het tijd werd om het bedrijf een gezicht te geven. “We zitten boordevol ideeën en willen 53 Graden Noord graag verder uitbreiden.”

Peter en Chris begonnen ongeveer vijf jaar geleden elk een eigen bedrijfje. “Het is voor ons allebei eigenlijk begonnen als hobby”, legt Chris uit. Al tijdens zijn opleiding tot grafisch vormgever ontwierp hij regelmatig websites, flyers en huisstijlen.
Peter studeerde dit jaar af als Master of Marketing aan de Vrije Universiteit. “Ik ben al jaren bezig met het bouwen van websites, belettering en promotiemateriaal. Het bouwen van websites is iets waar ik me in gespecialiseerd heb, een uit de hand gelopen hobby”, vertelt Peter.

Samenwerken
Twee jaar geleden besloot het tweetal de krachten te bundelen. “We vullen elkaar nu zeer goed aan”, vertelt Chris. “Ik houd me bezig met al het grafische werk. Peter richt zich meer op de technische kant en de afdeling marketing.” De jongens hielden het bedrijf sindsdien draaiende vanuit huis. “We merkten dat de onderlinge communicatie steeds moeilijker werd naarmate we het drukker kregen. Ook hadden we geen geschikte plek om onze klanten uit te nodigen. Nu hebben we een prachtig kantoor, centraal gelegen op Texel”, legt Peter uit. De naam van het bedrijf verwijst naar de noorderbreedte graad waarop het bedrijf gevestigd is. “Niet alleen Texel ligt op deze lijn, maar deze lijn loopt over de hele wereld. Daarnaast bieden we enorm veel diensten aan, we zijn dus ook een ‘breed’ bedrijf”, vertelt het tweetal.

Webdesign
Volgens Peter en Chris is een website het visitekaartje van een bedrijf. “We doen er alles aan om een website volgens de laatste ontwikkelingen te ontwerpen en te onderhouden”, vertelt Chris. Hij benadrukt de jonge en frisse instelling die 53 Graden Noord heeft. “We verdiepen ons in de nieuwste trends.” Volgens de jonge ondernemers is het belangrijk dat de inhoud van de site makkelijk kan worden aangepast door het bedrijf of de persoon zelf.” Peter en Chris hebben daarom een (CMS) systeem ontwikkeld dat het zeer eenvoudig maakt om de website zelf te onderhouden.

Totaalpakket
Als een klant bij het bedrijf aanklopt, volgt er eerst een persoonlijk gesprek. “We luisteren goed en kijken naar de doelgroep van het bedrijf. Als de klant alle wensen kenbaar heeft gemaakt, schrijven we een persoonlijke advies”, zegt Peter. De jongens ontwerpen ook logo’s, folders, visitekaartjes en zelfs complete huisstijlen. Dit laatste is belangrijk om een bedrijf een gezicht te geven waarmee het zich kan onderscheiden. “Daarnaast zijn we gespecialiseerd in het bedrukken van kleding en textiel en bieden dit in diverse prijsklassen aan. We werken met goede leveranciers en ook voor de belettering van een voertuig of een sticker kunt u bij 53 Graden Noord terecht. We houden van een uitdaging en niets is ons te gek!”

Voor een compleet overzicht van de werkzaamheden van 53 Graden Noord kijkt u op de website: www.53gradennoord.nl.
Peter en Chris nodigen iedereen op zaterdag 26 november van harte uit tijdens de opening van hun nieuwe kantoor. “Vanaf 15.00 tot 21.00 uur bent u welkom om onze nieuwe werkplek te bekijken en met ons te proosten op de toekomst.”

tekst: Chantal Bakker / foto: Stefan Krofft

Keer terug naar nieuwspagina.




Deel pagina |